Była betonoza deptaka na ul. Kaliskiej. Była wycinak dziesiątek drzew w parku. W Turku za kadencji burmistrza Antosika wydano zgodę na wycięcie kilku tysięcy drzew (w latach 2015-2019 blisko 2 tys.) Teraz wyrok ten wydano na drzewa przy pasażu na ul. 650-lecia. Burmistrzu, co Ty robisz z naszym miastem?

Modernizacja deptaka przy ul. 650-lecia miała ruszyć na początku obecnej kadencji. Ruszyła dopiero teraz, o czym informuje oficjalny fanpage miasta na portalu społecznościowym. I od razu zaliczyła falstart nie do naprawienia. Wycięto stare, dorodne drzewa. Niesamowite!

Czy modernizacja deptaka 650-lecia była oczekiwana?

Miasto chwali się, że inwestycja będzie kosztować aż 4,7 mln złotych. Już teraz można śmiało założyć, że w odczuciu społecznym będą to źle wydane miliony, jeśli zaczyna się od wycinki starych i dorodnych drzew. 

Tak, modernizacja deptaka 650-lecia była od lat wyczekiwana. Chyba od lat 90-tych ubiegłego wieku niewiele się tam zmieniło. Jeden z niewielu ciągów pieszych w Turku poza pasami dróg zasługiwał, by zmodernizować go zgodnie z europejskimi trendami. Niestety po raz kolejny ekipa burmistrza Antosika nie staje na wysokości zadania. Nawet najlepsze fontanny nie zastąpią starych, dorodnych drzew!

Burmistrzu, co Ty robisz z naszym miastem?!

Dariusz Młynarczyk