We wtorek 28 października, w Klubie Tęcza w Turku, Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w wyborach do sejmiku, rady miasta i rady powiatu. Podczas Konwencji Wyborczej poseł Irena Tomaszak-Zesiuk zaprezentowała także kandydata na burmistrza Dariusza Młynarczyka. Przedstawiając lidera turkowskiej PO podkreśliła, iż współpracuje z nim już od blisko 10 lat, gdyż na niwie politycznej poznali się w 2005 roku. Podziwia go za to, że kiedy mówi o tym, co chce zrobić, to od razu szuka odpowiedzi na podstawowe pytania – jak i kiedy.

Shrek czy gladiator?

– Darek jest jak minister Grzegorz Schetyna, wierzy głęboko w to co robi, dążąc do tego, że trzeba być coraz lepszym. Jestem przekonana, że jest gotowy do objęcia posady burmistrza. – podkreśliła posłanka.

Zanim Dariusz Młynarczyk zaprezentował swój program wyborczy, pytał żartobliwie czy więcej ma cech z Shreka czy z Gladiatora, nawiązując do porównania go z byłym marszałkiem sejmu.

Wicemarszałek Klemenski popiera Młynarczyka

Gościem specjalnym Konwencji był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Mateusz Klemenski, który udzielił pełnego poparcia liderowi turkowskiej Platformy. Podkreślił, iż zna Dariusza Młynarczyka od wielu lat i docenia jego osiągnięcia samorządowo-polityczne, zwłaszcza, że przyszło mu funkcjonować na niezwykle trudnym terenie dla PO. Wicemarszałek docenił także kompetencje i doświadczenie Młynarczyka jako wicedyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim.

Na Konwencji turkowskich kandydatów na radnych zagrzewał do boju także poseł Tomasz Nowak z Konina. W imieniu kandydatów głos zabierali liderzy list, którzy w krótkich słowach przedstawiali swoje priorytety na najbliższą kadencję.