Marsz 4 czerwca okazał się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym. Udział w nim wzięło ponad 500 tys. obywateli. Z Turku pojechał cały autokar (56 osób). Ponadto wiele osób wybrało się do Warszawy prywatnym transportem.

Lokalna Platforma Obywatelska zorganizowała wyjazd na marsz 4 czerwca wynajętym autokarem. Z tej okazji skorzystało 56 osób. Wiele osób wybrało się do stolicy także prywatnym transportem.

Gdyby od początku kwestia finansowania wyjazdu była jasna, to przy małym nagłośnieniu wyjazdu bez problemu bym “wysłał” do Warszawy dwa autokary turkowian. W ostatnim tygodniu musiałem odmówić, z uwagi na brak miejsc, dwudziestu kilku chętnym, chociaż rotacje w składzie trwały do soboty wieczorem. 

Całe wydarzenie dowiodło siły i sprawności organizacyjnej Platformy Obywatelskiej. Zwolennicy opozycji demokratycznej przekonali się jaką siłą dysponują.

Pierwszym krokiem do zrzucenia niewoli jest być odważnym, aby być wolnym. Pierwszym krokiem do zwycięstwa jest poznać się na własnej sile. Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby cała Polska, cała Europa, cały świat, żeby wszyscy zobaczyli, jak jesteśmy silni!

– mówił Donald Tusk