We wtorek 28 października Turek odwiedził jeden z najbardziej znanych polityków PO – Adam Szejnfeld. Poseł na Sejm RP aż pięciu kadencji, będący od tego roku posłem do Parlamentu Europejskiego, udzielił pełnego poparcia kandydatowi na burmistrza Turku – Dariuszowi Młynarczykowi.

Wtorkowe spotkanie odbyło się w biurze posłanki Ireny Tomaszak-Zesiuk. Tam – podczas konferencji prasowej – zarys swojego programu wyborczego przedstawił Dariusz Młynarczyk, który obiecuje doprowadzić do utworzenia 1000 miejsc pracy, a także do powstrzymania wzrostu podatków i opłat lokalnych. Polityk PO chce obniżyć opłaty śmieciowe do poziomu 8 zł za osobę, uzyskać dla turkowian nowe mieszkania komunalne, wprowadzić program stypendialny dla studentów itp.

– Z dużym uznaniem słuchałem prezentacji programu Darka Młynarczyka.  (…) Po tym wystąpieniu miałem przygotowane wiele dobrych słów, nie są one wynikiem politycznego czy partyjnego poparcia, ale analizy programu. My idziemy do tych wyborów nie po to, by po prostu wygrywać je dla PO. Broń Boże nie idziemy, by wygrywać je dla siebie. My chcemy je wygrać dla ludzi, dla mieszkańców miast i gmin. Dla mnie fascynujące jest to, jaki program ma Darek. Ten program nastawiony jest na człowieka.  On ciągle mówi o człowieku, mieszkańcu. (…) Zarazem ten program – choć pisany i planowany niezależnie – wpisuje się w program rządzenia Polską. Pani premier Ewa Kopacz przedstawiając expose również postawiła na człowieka, na rodzinę, na bezpieczeństwo. To wszystko jest spójne – mówił Szejnfeld.

Jak wskazał Adam Szejnfeld, dla miasta dobrym rozwiązaniem jest posiadanie burmistrza, który związany jest z partią, która rządzi w województwie i kraju, gdyż siła takiego polityka jest zupełnie inna niż jego kontrkandydatów.

źródło: www.turek.net.pl