Jan Paweł II całuje Koran. Franciszek myje stopy uchodźcom. Wiara miłości. Wiara dzieci tego samego Boga. Do przemyślenia wszystkim szerzącym nienawiść, którzy wszędzie widzą tylko terrorystów, a nie ludzi w potrzebie.

Czy w masie uchodźców mogą być potencjalni zamachowcy? Jest to prawdopodobne, ale to zadanie dla służb specjalnych, by ich wyłapywać. Nam nie wolno uogólniać, że każdy uchodźca to terrorysta, że każdy muzułmanin to zamachowiec.

Tzw. patrioci spod znaku PiS, Korwina czy Kukiza alarmują, że służby blisko 38 mln państwa nie poradzą sobie z 7,5 tys. uchodźców. Jednocześnie twierdzą, że latem podczas Światowych Dni Młodzieży, na które może przyjechać 2 mln młodych ludzi z całego świata, będziemy bezpieczni.

Hipokryzja? To za mało powiedziane, to zarządzanie państwem poprzez wzbudzanie strachu i nienawiści do drugiego człowieka. Nie akceptuję takiej polityki. Mam nadzieję, że 3,5 roku szybko minie i odpowiedzialni za taki model sprawowania władzy zostaną demokratycznie skazani na peryferia polskiej polityki.

Dariusz Młynarczyk