• Platforma

Interpelacja: Izabelin – Chrząblice

Podczas II sesji Rady Powiatu Tureckiego (22.12.2014) złożyłem interpelację dotyczącą wykupu nieruchomości z przeznaczeniem pod drogę powiatową Izabelin – Chrząblice. Inicjatywa byłą pokłosiem rozmowy z panią sołtys wsi Izabelin i wizytacji w terenie. Nieutwardzona droga jest sporym problemem dla mieszkańców, zwłaszcza w czasie większych opadów czy roztopów. Sytuacja jest na tyle zaskakująca, że powiat poniósł wydatki na wykup gruntów, uzyskał pozwolenie na budowę, a inwestycja nigdy nie ruszyła, poza markowanymi działaniami przedłużającymi pozwolenie.

Odpowiedzi pisemnej udzielił mi starosta Mariusz Seńko. 26 listopada 2010 r. wydano decyzję na realizację inwestycji drogowej – budowa drogi powiatowej nr 4477P Polichno – Chrząblice na długości 2,014 km. Na mocy tej decyzji powiat turecki stał się właścicielem 97 działek przeznaczonych pod budowę ww. drogi. Dotychczasowym właścicielom przysługiwało odszkodowanie. Starosta wydał 51 decyzji o ustaleniu odszkodowania za 87 działek, na podstawie których wypłacono łącznie 250.520 zł. W odniesieniu do 10 działek o nieuregulowanych stanach prawnych nie wypłacono odszkodowań. Zgodnie z operatami szacunkowymi wartość tych nieruchomości określona została na kwotę 6.650 zł.

Niewykluczone, iż sprawę będę podnosił podczas sesji budżetowej.

About Author

Connect with Me:

3 komentarze

 • Renata Zabłocka

  oby się w miarę szybko zreflektowali a niech mi zadzwoni kiedy byście mieli posiedzenie to bym się pojawiła na tym posiedzeniu … Pozdrawiam

 • Renata Zabłocka

  Panie Darku będę trzymać kciuki aby ta budowa drogi w końcu ruszyła mam nadzieje że Pan mi pomorze …Pozdrawiam … Sołtys wsi Izabelin…

  • Dariusz Młynarczyk

   Na sesji budżetowej zgłaszałem poprawki w sprawie tej drogi. Gdy koalicja PSL/PiS/TS wycofywała się z remontu drogi Brudzyń – Brudzew – Cichów, to proponowałem, by część zaoszczędzonych w ten sposób środków przeznaczyć na inną powiatową drogę na terenie gm. Brudzew czyli właśnie na Izabelin – Chrząblice. Niestety poza B. Zielińską pozostali radni nie poparli tego pomysłu, pomimo, iż na tę drogę powiat wydał już ponad 250 tys. zł i posiada ważne pozwolenie.
   Pani Renato, będę jeszcze wracał do sprawy. Może niektórzy się zreflektują.

Leave a Reply

 • 20 − cztery =